OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

AKO VLOŽIŤ TEXT NA POZADIE?

Vloženým textom v pozadí môžete fotku pekne oživiť, niečo vyjadriť. Napríklad chcete prekvapiť svojho blízkeho peknou fotografiou aj s textom, alebo v našom prípade peknou titulkou do albumu o dovolenke.V tutoriály budeme používať nástroj Výberový štetec.

VKLADÁME TEXT

Funkciu textu ako takú nájdete v paneli nástrojov. Po kliknutí na ikonu textu sa Vám zobrazí rozhranie jeho nastavenia. V prvom okienku píšete text, ktorý chcete použiť. Ďalej podtým si môžete štandardne nastaviť font textu, veľkosť, farbu, zarovnanie a čo je dôležité tak Režim prelínania.Text do fotky vložíte tak, že kliknete na fotografiu a text sa Vám zobrazí. Text môžete lubovoľne transformovať (pravým tlačidlo myši sa zobrazia možnosti), zmenšovať, zväčšovať, meniť prespektívu, či deformovať.V našom prípade sme vložili text GRECKO v čiernej farbe.Vložený text do fotografie.Aby sme dosiahli priehladnosť textu nastavili sme Režim prelínania na režim Prekryť. Text je viditeľný a je vidieť aj pozadie.Vložený text pri režime prelínania prekryť.Aby sme odstránili text z tváre malého chlapca, použijeme nástroj Výberový štetec. Po kliknutí na ikonu výberového štetca sa Vám zobrazí jeho nastavenie. Zvolili sme 100 % hustotu, aby sme naplno odstraňovali text. 0% rozmazanie, aby sme vedeli sa zameriať aj na okrajové časti. Režim Odstránenie z výberu.Pomocou výberového štetca odstraňujeme text pri režime odstránenie z výberu.V prípade detailoch si môžete fotografiu priblížiť a zmenšiť priemer štetca, čím sa lepšie zameriate na okrajové časti.Pomocou výberového štetca odstraňujeme text pri režime odstránenie z výberu.V prípade ak sa Vám stane, že odstránite aj to čo ste nechceli, nezúfajte. Buď si dáte krok späť, alebo si prepnete režim štetca na Pridať do výberu. Tým pádom budete určovať pokiaľ sa má text zobrazovať.Zlé odstránenie textu.Opätovné zobrazovanie zle odstránenej časti pomocou režimu pridať do výberu.Nasledovne sme vložili ďalšie slovo, avšak aby sme mali zmenu, vložili sme biele.Zmena farby slova grécko na bielu.Po vložení textu zvolíme Režim prelínania Mäkké svetlo.Vložený biely text pri režime prelínania mäkké svetlo.Opätovne odstraňujeme prebytočný text pomocou výberového štetca. Po odstránení nadbytočného textu, zrušite výber tak, že kliknete pravým tlačítko myši a z ponuky zvolíte zrušiť výber.Vložený biely text pri režime prelínania makkä svetlo.Vkladáme posledný text, avšak zmenili sme jeho farbu na žltú. Režim prelínania  Mäkké svetlo.Vkladáme posledný text v žltej farbe.Odstraňujeme prebytočný text výberovým štetcom.Posledným krokom upravíme farby fotky pomocou Rýchlych filtrov. Keďže naša fotografia obsahuje veľa modrej farby, zvolili sme filter Ocean.Úprava farieb fotky pomocou rýchlych filtrov.VÝSLEDNÁ FOTOGRAFIAPáči sa Vám naša úprava fotografie? Vyskúšajte si na vlastnej fotke. Zoner Photo Studio si môžete stiahnuť zadarmo na 30 dní a obohatiť svoj fotoarchív o krásne upravené fotografie.

OKOMENTUJTE ČLÁNOKPREJSŤ NA ĎALŠÍ TUTORIÁL »
 

FOTOSKOLA.sk
Máme radi fotografiu a s ňou spojené úpravy v Zoner Photo Studiu. Uverejňujeme pre Vás články s tipmi a trikmi s cieľom dosiahnuť krásne a štýlové fotografie.