OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

BIELENIE ZUBOV V ZPS

Úsmev je jedna z prvých vecí, ktorú si všimnete na fotografií a občas je potrebné mu ku kráse trochu pomôcť. Tak ako pri retuši pokožky, tak aj pri bielení zubov je nutné sa držať zásady, niekedy menej je viac. Ak by ste zuby moc vybielili, pôsobili by moc umelo a neprirodzene.

Na internete nájdete množstvo tutoriálov a spôsobov, ako zuby vybieliť. My Vám ukážeme dve jednoduché metódy bielenia pomocou Zoner Photo Studia.

POMOCOU ČAROVNEJ PALIČKY A ÚROVNE

Aby sme na fotografií upravovali iba zuby, je potrebné vykonať ich výber, teda si ich označiť. Pre zjednodušený výber použijeme nástroj Čarovná palička (W). Môžete využiť aj Laso, Polygonové laso, alebo Magnetické laso. Je na Vás, čo si zvolíte, s čím sa Vám lepšie pracuje.Označená časť fotografie pomocou nástroja Čarovná palička (W).Ak máme pekne vyznačnú časť zubov, vyberieme si nástroj na ich vybielenie a to nástroj Úrovne. Pomocou tohto nástroja sa všetky zuby vybielia rovnomerne.Bielenie zubov pomocou nástroja Úrovne.Hodnoty Úrovne môžete meniť pomocou posúvaním bodov, ktoré sú vyznačené na obrázku. Ľavým bodom posúvaním smerom doprava stmavíte tmavé časti zubov a stredným bodom smerom doľava zosvetlíte bledé časti zubov. Posúvaním vidíte ihneď intenzitu bielenia. Naše hodnoty úpravy sú 42 | 2,08 | 255.ŠTETEC (B)

Štetec môže byť veľmi užitočný nástroj, ak viete pri akom režime ho v správny čas používať. Opäť si vyznačíme výber zubov podľa predchádzajúcich pokynov a zvolíme si nástroj Štetec.

Nastavenia nástroja Štetec (B).Priemer štetca si ponechajte na približnej veľkosti zubu. Zvolíme si bielu farbu a Režim prelínania si nastavíme na Prekryť. Intenzitu krytia a hustotu štetca sme radikálne zmenšili, aby sme bieliaci efekt nanášali pomaly a opatrne. Rozmazanie nastavíme na 100%.Po nastavení štetca pomaly klikáme a nanášame bielu farbu na zuby. Režim Prekryť nám zabezpečí, aby biela farba pôsobila prirodzene.Vybielené zuby pomocou nástroja Štetec pri režime Prekryť.Porovnanie zubov pred úpravou a po úprave.Každý človek je jedinečný, preto intenzitu bielenia zubov je nutné prispôsobiť tak, aby biele zuby pôsobili prirodzene.OKOMENTUJTE ČLÁNOK

PREJSŤ NA ĎALŠÍ TUTORIÁL »
 

FOTOSKOLA.sk
Máme radi fotografiu a s ňou spojené úpravy v Zoner Photo Studiu. Uverejňujeme pre Vás články s tipmi a trikmi s cieľom dosiahnuť krásne a štýlové fotografie.