OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

HROMADNÝ PODPIS FOTOGRAFIÍ

Hromadný podpis fotografií je užitočný ako pre profesionálnych fotografov, tak pre amatérov. Môže to mať viacero dôvodov, či už s cieľom šírenia vlastného mena, či značky, alebo ochrany vlastných fotografií pred nelegálnym využitím bez súhlasu autora. V tomto prípade môžeme použiť aj vodoznak.

V každom prípade sa možno pýtate, ako sa to robí? V dnešnom tutoriály si ukážeme návod v Zoner Photo Studiu krok za krokom, ako hromadne podpísať fotografie, či pridať vodoznak.VÝBER FOTOGRAFIÍ

Dôležité je si dopredu označiť jednotlivé fotografie, na ktoré chcete podpis aplikovať. Bez ich označenia sa Vám podpis aplikuje iba na jednu konkrétnu fotografiu, ktorú máte akuálne označenú. A to predsa nechceme.

Aby ste dosiahli hromadný podpis označíte si fotografie v module Správca a to nasledovne:

  1. Kliknete na prvú fotografiu.
  2. Stlačíte klávesu Ctrl, ktorú máte stále stlačenú.
  3. Klikáte na konkrétne fotografie, ktoré chcete podpísať.

Označené fotografie môžete vidieť nižšie na obrázku. V prípade, že chcete označiť a aplikovať podpis na všetky fotografie v priečinku, ktorý máte otvorený v module Správca, označíte ich naraz klávesovou skratkou Ctrl + A.Označené fotografie na ktoré budeme aplikovať hromadný podpis.APLIKUJEME HROMADNÝ PODPIS

Ak máme označené fotografie, kliknete na ikonu Hromadného filtra 

Po kliknutí na ikonu sa otvorí konkrétne rozhranie, v ktorom si pridáte hromadný filter, teda v našom prípade Text. V prípade, že tam už máte nastavené konkrétne filtre, odoberete ich stlačením tlačítka Odobrať filter.Pridávanie hromadného fitra Text.Z ponuky hromadnych filtrov si zvolíte Text do obrázka. Následne potvrdíte stlačením tlačítka OK.Pridávanie hromadného fitra Text do obrázka.V ďalšom kroku si popíšeme jednotlivé nastavenia vloženého textu. V podstate ak ste sa už niekedy stretli s nejakým editorom textu napr. Word., tak princíp je rovnaký. Upravujete napr. veľkosť, font, farbu textu.

  1. Píšete konkrétny text, ktorý chcete aplikovať na fotografiu.
  2. Zvolíte si konkrétny font, ktorý chcete použiť.
  3. Určujete veľkosť textu. Môžete si navoliť konkrétnu farbu textu.
  4. Upresňujete umiestnenie textu. Odsadenie textu je užitočná vec, ak nechcete mať text príliš na kraji.
  5. DÔLEŽITÉ – nesmiete zabudnúť stlačiť tlačítko „Použiť na všetko
  6. Posledným krokom potvrdíte stlačením „Použiť".

V prípade, ak chcete vložený text použiť, ako vodoznak, zaškrtnete políčko „Vložiť ako vodoznakPopis jednotlivých parametrov vloženého textu.Po aplikovaní hromadného textu program Zoner Photo Studio vytvorí automaticky zálohu fotografií.Zálohu fotografií potvrdíte stlačením tlačítka Áno.Aplikuje sa hromadný text.V obrázku nižšie môžete vidieť konkrétne označené fotografie podpísané hromadným textom.Označené fotografie hromadným textom.Aj Vám by sa hodil hromadný podpis, či vodoznak? Ochránte svoje fotografie pomocou Zoner Photo Studia ešte dnes.OKOMENTUJTE ČLÁNOKPREJSŤ NA ĎALŠÍ TUTORIÁL »
 

FOTOSKOLA.sk
Máme radi fotografiu a s ňou spojené úpravy v Zoner Photo Studiu. Uverejňujeme pre Vás články s tipmi a trikmi s cieľom dosiahnuť krásne a štýlové fotografie.