OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

UPRAVTE FOTKU ODLESKOM OBJEKTÍVU

Táto metóda je u fotografov ako obľúbená tak nenávidená. Je to otázka vkusu. Nám sa ale odlesk objektívu páči, pretože dodá fotke štýl, atmosféru, dynamiku. Ukážeme si kde sa odlesk objektívu hodí a kde ho rozhodne nepoužívať.

Pomocou Zoner Photo Studia Vám ukážeme dva jednoduché spôsoby, ako odlesk vložiť do fotografie.ŠTETEC

Štetec je užitočný nástroj, ktorý pri zmene Režimu prelínania získava rozšírené možnosti využitia. V Zoner Photo Studiu ho nájdete na pravej strane v paneli nástrojov. Predtým ako ho použijete je nutné si nastaviť parametre štetca. V našom prípade sme Priemer nastavili na maximum, aby sme pokryli čo najväčšiu plochu.

  • Priemer 999 %
  • Krytie: 28%

  • Hustota: 26%

  • Rozmazanie 100%

  • Rozostup: 1

  • Režim prelínania: Závoj

Odlesk štetcom aplikujte pomaly, niekedy menej je viac. V našom prípade sme boli opatrní.

Odlesk objektívu po aplikovaní druhej metódy. Ukážeme si nižšie.

Fotografia pred a po úprave.

Porovnanie fotografií.

ODLESK OBJEKTÍVU – FUNKCIA

Hovoríme o funkcií, ktorej úlohou je vytvoriť odlesk slnka. Nemusíte nadstavovať žiadne prelínanie. V parametroch si môžete zvoliť veľkosť objektívu, intenzitu, farbu, svetlosť, sýtosť a nastavania ako lúče, zdroj svetla, prstene a iné. Záleží na Vašom vkuse, čo si zvolíte. V každom prípade odlesk objektívu aplikujte na fotografie, ktoré majú náznak odrazu slnka. Pri týchto fotografiách musíte rátať aj s prepálenými miestami.

Funkcia Odlesk objektívu (Shift+R).

Fotografia pred a po úprave.

Je dôležité si zvoliť takú fotografiu, na ktorej je malý náznak odlesku slnka.

NEVHODNÁ FOTOGRAFIA

Ak chcete aby na fotografií bol odlesk objektívu reálny a nie falošný, musíte si zvoliť vhodnú fotografiu. Ideálne ak sa na fotografií nachádza malý odlesk slnka a chcete ho iba zdokonaliť, prípadne zintenzívniť. V opačnom prípade Vám odlesk objektívu môže viac uškodiť, ako zlepšiť fotografiu.

Je dôležité si zvoliť takú fotografiu, na ktorej je malý náznak odlesku slnka.V tomto prípade Vám to nikto neuverí a odlesk skôr zhorší, alebo priam pokazí dojem z fotky. Je nutné mať na pamäti, že odlesk objektívu Vám nespraví zlú fotku na dobrú. Ide iba o menšie zdokonalenie fotografie.OKOMENTUJTE ČLÁNOKPREJSŤ NA ĎALŠÍ TUTORIÁL »
 

FOTOSKOLA.sk
Máme radi fotografiu a s ňou spojené úpravy v Zoner Photo Studiu. Uverejňujeme pre Vás články s tipmi a trikmi s cieľom dosiahnuť krásne a štýlové fotografie.