OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

KRESBA V ZPS

Schopnosť nakresliť niečo pekné je často považované za vrodený talent. Kreslenie ako také sa dá naučiť rovnako ako akákoľvek iná zručnosť. Pre nás menej zručných je tu našťastie voľba rôznych softwarov, ktoré nám s kreslením pomôžu. Jedným z nich je aj Zoner Photo Studio.

Predtým ako začneme na vybranú fotografiu aplikovať filter Kresba ceruzkou, prevedieme fotku do čiernobielej. Vykonáme tak klikaním na Rýchle filtre » Black & White.Fotografia prevedená do čiernobielej.KRESBA CERUZKOU

Kresba ceruzkou  je samostatný nástroj, ktorý nájdeme pod filtrami. Akonáhle si ho otvoríme, môžeme vidieť jeho nastavenia. Hrúbku ceruzky sme nastavili na 8, 100 % prekrytie vrstvy pri Režime prelínania Jasné svetlo.Aplikovaný filter Kresba ceruzkou, 100% krytie vrstvy, režim prelínania Jasné svetlo.Takto upravená fotografia už pôsobí, akoby bola nakreslená. My však chceme ešte reálnejšiu kresbu. Pri reálnom kreslení často dochádza nechtiac k rozmazaniu niektorých častí kresby. Aby sme dosiahli tento efekt, použijeme nástroj Rozmazať. Nájdete ho v pravej časti pod filtrami.Aplikujeme nástroj Rozmazať.Nastavenie nástroja je nasledovné:Nastavenia nástroja Rozmazať.Po aplikovaní nástroja Rozmazať, neklikáme hneď na Použiť. Rozmazanie ešte upravíme Výberovým štetcom. Ponecháme iba tie časti rozmazané, ktoré sa nám tam hodia. V našom prípade ide o okrajové časti ženy.Pomocou výberového štetca aplikujeme konkrétne časti nástroja rozmazať.Týmto spôsobom sme dosiahli efekt rozmazania okrajových častí kresby. Tento detail môžete, ale aj nemusíte aplikovať. Z nášho pohľadu sa nám efekt hodil.

Ďalším krokom, zvýšime mierne kontrast a to pomocou nástroja Úrovne. Nástroj sa nachádza pod filtrami.Mierne zvyšujeme kontrast pomocou nástroja Úrovne.Fotka sa nám zdá stále bledá, preto vložíme do fotografie pôvodnú fotku ženy /čiernobielu/ a zmeníme Režim prelínania na Prekryť. Intenzitu prekrytia vrstvy sme zmiernili na 70.Vložená pôvodná fotografia pri režime prelínania prekryť.Posledným krokom už iba upravíme tiene, ktoré chceme zvýrazniť. V našom prípade sa zameriame na tieň pod vlasmi a na krku ženy. Tieň aplikujeme štetcom. Priemer štetca si zvolíme podľa potreby, krytie a hustotu sme zvolili čo najnižšiu intenzitu, Režim prelínania ostáva v režime Normal.

Takto nastaveným štetcom aplikujeme opatrne čiernu farbu na miesta, kde chceme tieň zvýrazniť.Aplikovanie čiernej farby na miesta, kde chceme zvýrazniť tieň.Ak ste s úpravami spokojní, stačí fotografiu uložiť. Kresbu môžete použiť napríklad ako originálnu cover foto na Facebooku. Ako fotografiu správne orežete, si prečítate v našom tutoriály FACEBOOK COVER PHOTO.

Na takto upravenú fotografiu môžete aplikovať rôzne textúry napr. papiera, aby ste dosiahli ešte reálnejšiu kresbu.OKOMENTUJTE ČLÁNOK

PREJSŤ NA ĎALŠÍ TUTORIÁL »
 

FOTOSKOLA.sk
Máme radi fotografiu a s ňou spojené úpravy v Zoner Photo Studiu. Uverejňujeme pre Vás články s tipmi a trikmi s cieľom dosiahnuť krásne a štýlové fotografie.