OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

VYTVORTE POHĽADNICU Z VLASTNÝCH FOTIEK A POŠLITE JU PRIAMO Z PC

V dnešne dobe samej technológie, mobilov a pc je priam vzácne dostať papierovú pohľadnicu od svojich známych. Veď nám stačí cvaknúť sa mobilom a poslať MMS. Papierová pohľadnica ale má svoje čaro. Ruku na srdce, koľkí z nás si dajú námahu kúpiť, vypísať a poslať pohľadnicu na pošte.

Poslať pohľadnicu s vlastnými fotkami je ešte originálnejšie. A ešte dobre znie, keď Vám prezradíme, že ani nemusíte nikam chodiť, či vypisovať ručne pozdrav a adresu. O všetko sa postará obľúbený program Zoner Photo Studio 18. Znie to dobre, však? Poďme si teda ukázať krok za krokom, ako sa k nej preklikáme.

VYBERTE SI FOTOGRAFIE

Na dovolenke si väčšinou obstaráte mnoho fotiek, cvak sem, cvak tam:). Niekedy je ťažké si z nich vybrať tie správne. V Zoner Photo Studiu si otvoríte modul Správca, kde si nájdete priečinok s fotkami. Ak ste sa ešte nerozhodli, ktoré fotky použijete, tak si označte všetky stlačením Ctrl+A.Vyznačili sme si všetky fotografie pomocou klávesovej skratky Ctrl+A.Ak máme fotografie vyznačené, klikneme vpravo na ikonu Vytvoriť    a zo zobrazeného menu zvolíme Pohľadnice.Klikneme na tlačítko Vytvoiť a zvolíme si Pohľadnice.Otvorí sa nám rozhranie nastavenia pohľadnice, kde ju budeme postupne upravovať. Pozrime sa bližšie, čo všetko nám nastavenie ponúka.Rozhranie nastavenia pohľadnice.Po ľavej strane sa nachádzajú fotky, ktoré sme si predtým označili. V strede vidíme aktuálnu pohľadnicu tak, ako je nastavena.

  1. Nastavujete šírku a výšku pohľadnice. Pohľadnica má však už prednadstavené parametre, ktoré nemusíme nijako meniť. Číslo šírky a farba okraja nám určuje, ako široký okraj chceme mať na celej pohľadniciakej farby ho chceme.
  2. V tomto rámiku si môžeme navoliť rozloženie pohľadnice, čo je veľmi užitočné, pretože niektoré fotografie je lepšie napríklad uložiť na výšku, niektoré zase na šírku. Sami si môžete vybrať, ktorá pohľadnica sa Vám najviac pozdáva.
  3. V treťom rámčeku si môžete /alebo nemusíte/ zvoliť, či chcete použiť na každú fotku nejaký fotorámček.
  4. Ďalej si môžete nastaviť okraj každej fotografie a to šírku a farbu.

Ak si chcete nejakú fotku vymeniť za inú, tak fotku vyhľadáte v ľavom okne a jednoducho ju mišou pretiahnete na miesto pohľadnice kde má byť uložná, viď. obrázok nižšie.Meníme fotku na pohľadnici za inú.Ak ste s výslednou pohľadnicou spokojní, tak ju potvrdíte stlačením tlačítka Ďalší. Otvorí sa Vám možnosť pohľadnicu ešte buď upraviť, alebo uložiť.

My chceme ešte do pohľadnice /konkrétne do fotky/ vložiť text, aby bola ešte krajšia. Preto ju budeme ešte editovať stlačením Otvoriť v Editore.Možnosť voľby pohľadnicu buď uložiť, alebo ju ešte upraviť v Editore.Otvorená pohľadnice v module Editor.Do pohľadnice sme ešte vpísali slovo GRÉCKO. To ako sme text vložili si môžete prečítať v našom ďalšom článku Ako vložiť text na pozadie. Keď sme s úpravou spokojní, tak si pohľadnicu štandardným spôsobom Uložíme ako, napr. na plochu pc.Ukladáme pohľadnicu.Ukladáme pohľadnicu.Akonáhle máme pohľadnicu uloženú, klikneme na ikonku Zdieľať    a z menu zvolíme Pohľadnice.

Otvorí sa rozhranie pohľadnice, kde si môžete ešte urobiť úpravu hrán, či hrany chcete oblé, ostré, okrajee čierne a pod.Možnosti voľby okrajov pohľadnice.Po kliknutí na ďalší krok sa pohľadnica otočí a môžete vyplniť text, ktorý chcete príjemcom napísať.Druhá strana pohľadnice.V ľavej časti si môžete zvoliť font a napísať do pohľadnice text. Na pravej strane vkladáte adresu, kam má byť pohľadnica doručená.Vkladáte adresu doručenia pohľadnice.Potvrdenie o odoslaní pohľadnice.Akonáhle ste vypísali adresu príjemcu, kliknete na Odoslať pohľadnicu, kde sa Vám zobrazuje aj aktuálna cena za odoslanie. V prípade, že kliknete na tlačítko, tak budete presmerovaný na stránku Paypalu, kde vykonáte platbu za odoslanie pohľadnice. Akonáhle bude platba zaevidovaná, spoločnosť Zoner v materskej pobočke v Brne, pohľadnicu vytlačí a pošle na Vami vypísanú adresu.INŠPIRUJTE SA

Je to zaujímavá funkcia Zoner Photo Studia 18, ktorú už ocenilo veľa užívateľov. Chceli by ste potešiť niekoho z Vašich blízkych peknou pohľadnicou z Vašich fotiek? Vyskúšajte si program na 30 dní zadarmo.OKOMENTUJTE ČLÁNOK

PREJSŤ NA ĎALŠÍ TUTORIÁL »
 

FOTOSKOLA.sk
Máme radi fotografiu a s ňou spojené úpravy v Zoner Photo Studiu. Uverejňujeme pre Vás články s tipmi a trikmi s cieľom dosiahnuť krásne a štýlové fotografie.