OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

ROZBEHNITE SVOJE KONE AJ NA FOTKE

Prednedávnom počas víkendu 23-24.4.2016 sme mohli obdivovať silné stroje na autosalóne v Bratislave. Viac ako 40 prestížnych značiek, ktoré vystavovali nové modely. O zábavu sa postaral sprievodný program ako crash testy, simulátory nárazu a prevrátenia vozidla, veterány, či otvorenie tuningovej sezóny.

Pri tejto príležitosti sme si pre Vás pripravili zaujímavý tutoriál, ako vytvoriť z jednoduchej fotografie Vášho miláčika tú skvelú fotku ako z reklamy.

Fotografia automobilu by mala byť odfotená z profilu tak aby bolo zachytené aj okolie. Celá editácia fotografie bude prebiehať v Zoner Photo Studiu v module Editor.Pôvodná fotografia automobilu.ZAČÍNAME SA ROZBIEHAŤ

Ak chcete, aby auto pôsobilo na fotografií dojmom pohybu, musíme predovšetkým roztočiť kolesa. Keďže chceme upraviť iba túto konkrétnu časť, musíme urobiť tzv. výber časti pomocou nástroja Elipsový výber (O).Označenie konkrétnej časti fotky pomocou nástroja Elipsový výber (O).Teraz príde tá zaujímava časť, kedy kolesá dáme do pohybu. Na tento efekt využijeme šikovný nástroj Rozmazať. Nájdete ho pod fitrami (F).

V nastaveniach nástroja máte na výber z viacero možností. V našom prípade nás bude zaujímať typ rozmazania (Rotácia) » (Smer 90°). Silu nástroja sme zvolili čo najsilnejšiu. Aby sme dosiahli rotačný efekt, ktorý vychádza zo stredu kolesa, klikneme na ukazovák v pravo a následne označíme približný stred kolesa. V tomto prípade nástroj načíta súradnice efektu. Koleso sa nám pekne roztočilo.Vyznačenie súradníc efektu pomocou ukazováka.Tento istý spôsob úpravy prevedieme aj na prednom kolese. Pri nastavení rozmazania sa môžete pohrať s nastaveniami a intenzitou efektu.ÚPRAVA POZADIA

Keďže sme sa už s automobilom pekne rozbehli a aby sme zvýšili dojem a autentickosť fotografie, aplikujeme podobný efekt aj na pozadie. V tomto prípade nás automobil nebude zaujímať a preto ho označíme, aby sme neaplikovali efekt aj na neho. Pomocou Lasa označíme línie automobilu a klikneme na Invertovať. To znamená, že sme výber invertovali na pozadie.Výber pozadia pomovou nástroja Laso » Invertovať.

Pozadie máme označené a môžeme aplikovať efekt Rozmazanie. Teraz však nebudeme využívať typ rozmazania Rotácia, ale Smerové. Smer nastavíme na 90° a silu intenzitu na maximum.Nastavenie efektu: Smerové rozmazanie.Aplikovanie efektu Smerové rozmazanie.Naša fotografia má veľké rozlíšenie, preto intenzita efektu nieje dostačujúca. V tomto prípade sme sa rozhodli efekt opakovať niekoľko krát.Opakované aplikovanie efektu Smerové rozmazanie.

ÚPRAVA TÓNOV FARIEB

Fotografie je celkom tmavá, tak sme sa rozhodli, že jej trošku ešte pomôžeme. Použili sme nástroje ako vylepšenie expozície a úpravu teploty farieb. Nájdete ich pod filtrami (F).Úprava fotografie pomocou vylepšenie expozície a teploty farieb.Z nášho pohľadu by sme fotku ešte trochu vylepšili. Keďže automobil sa nachádza v tieni a prechádza na slnko, tak mu trochu s tým prechodom pomôžeme. Rozhodli sme sa aplikovať do fotografie obrázok oblakov vo formáte png, s transparentným pozadím.

Oblaky sme roztiahli pozdĺž a Režim prelínania sme nastavili na Prekryť.Vloženie obrázka oblakov vo formáte png s transparentným pozadím pri Režime prelínania: Prekryť.Touto malou úpravou sme prednú časť automobilu pekne osvetlili a dodali sme fotografií realistickejší vzhľad. Samozrejme je to iba detail, ktorý vo Vašom prípade nemusíte vykonávať.Pôvodná fotografia.Upravená fotografia.Páčila sa Vám naša dnešná premena fotografie? Podporte nás na Facebooku, alebo odoberajte náš newsletter a neunikne Vám žiadna novinka. Tutoriály a vychytávky tvoríme iba pre Vás.OKOMENTUJTE ČLÁNOK

PREJSŤ NA ĎALŠÍ TUTORIÁL »
 

FOTOSKOLA.sk
Máme radi fotografiu a s ňou spojené úpravy v Zoner Photo Studiu. Uverejňujeme pre Vás články s tipmi a trikmi s cieľom dosiahnuť krásne a štýlové fotografie.