OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

PRÍLIŽ TMAVÉ FOTOGARFIE? PORAĎTE SI S NIMI

Určite to poznáte, fotíte a fotíte no nakoniec zistíte, že niektoré fotky nie sú dostatočne svetlé. Nuž ťažko si obstarať rovnakú fotografiu za iných podmienok. Našťastie vtedy prichádza na rad editácia fotografie. Dnes si ukážeme ako rýchlo na pár klikov fotografiu zosvetlíte.

Poznáme hneď niekoľko spôsobov ako ich zosvetlíme pomocou Zoner Photo Studia.

VYLEPŠITE EXPOZÍCIU

V module Editor, alebo Vyvolať si zvolíte nástroj Vylepšiť expozíciu. Pri zosvetlovaní fotografie ponechajte Režim nastavený na Normal. S ostatnými parametrami sa môžete pohrať a fotografiu pekne zosvetliť.

Úprava expozície pomocou ZPS.

Na fotografií môžete vidieť vplyv nastavenia expozície na fotografiu. Okrem samotného zosvetlenia si môžete hneď nastaviť aj kontrast, či zreteľnos ť fotografie. Je to veľmi šikovný a užitočný nástroj.

Rozdiel je jasne viditeľný.

Fotografia pred a po úprave expozície.ZOSVETLUJEME POMOCOU KRIVIEK

Krivky pri zosvetlovaní fotografie zaujali tiež svoje miesto. Ak fotografiu zosvetlujeme je potrebné Kanál ponechať, alebo nastaviť na RGB /jas/.

Zosvetlenie pomocou funkcie Krivky.ZOSVETLENIE POMOCOU FUNKCIE ÚROVNE

Nástroj úrovne nájdete v module Editor. Opäť ponechajte Kanál nastavený na režim RGB.

Funkcia Úrovne pre zosvetlenie fotografie.

V názornej ukážke si ukážeme, ako zosvetliť iba určitú časť fotografie. Ak by sme fotografiu celú zosvetlili, vytvorili by sa nám na oblohe prepaly, ktoré tam rozhodne nechceme mať.

Veľmi vhodným nástrojom na výber učitej časti je Magická palička, alebo Polygonal laso. V našom prípade sme vyznačili mestskú časť fotografie a následne zosvetlili. Je nutné si dať pozor, aby ste určitú časť nezosvetlili až príliš.

Vyznačená časť fotografie pomocou nástroja Výber.Názorná ukážka zosvetlenia určitej časti fotografie.Máte vo fotoarchíve fotografie, ktoré by ste radi zosvetlili? Vyskúšajte si Zoner Photo Studio na 30 dní zadarmo a zosvetlite ich.OKOMENTUJTE ČLÁNOK

PREJSŤ NA ĎALŠÍ TUTORIÁL »
 

FOTOSKOLA.sk
Máme radi fotografiu a s ňou spojené úpravy v Zoner Photo Studiu. Uverejňujeme pre Vás články s tipmi a trikmi s cieľom dosiahnuť krásne a štýlové fotografie.