OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

NAUČTE SA PRACOVAŤ S OLEJOMAĽBOU

Filter Olejomaľba je jednou z najzábavnejších noviniek Zoner Photo Studia 18. S jej pomocou vytvoríte z vašej fotky výtvarné dielo ako z doby starých majstrov. Poďme sa pozrieť, ako na to.

1. VYBERTE VHODNÚ FOTOGRAFIU

Najlepšie výsledky dosiahnete pri fotografiách, ktoré obsahujú čo najväčšie množstvo hrán a zreteľných línií. Filter Olejomaľba ich totiž zaoblí a vyhladí. Na nasledujúcom obrázku si uvedieme niekoľko príkladov viac či menej vhodných fotiek.


VHODNÉ FOTOGRAFIE

Oba obrázky obsahujú veľké množstvo zreteľných priamych línií, ktoré sa po použití filtra krásne "rozpiju". Všimnite si, že nezáleží, či je fotka farebná alebo čiernobiela. Dôležitý je jej obsah a technické spracovanie.

NEVHODNÉ FOTOGRAFIE

Tieto fotografie obsahujú menej výrazné línie (veľká plocha oblohy, voda fotená na dlhší expozičný čas), použitie filtra Olejomaľba by tak želaný efekt neprinieslo.

2. NASTAVTE FILTER

 

Akonáhle ste si vybrali vhodnú fotku, prepnite sa do Editora a v pravom paneli kliknite na ikonu filtre ikona filtry (klávesová skratka F). Nástroj Olejomaľba nájdete v časti Efekty pod ikonkou maliarske palety ikona malířské palety. Ďalšou možnosťou je kliknúť na Menu> Efekty> Olejomaľba.

Teraz nastavte silu filtra a mieru krytia vrstvy. Rozdiel medzi pôvodnou a upravenou fotkou zobrazíte kliknutím na ikonku Zobraziť obrázok pred úpravami ikona zobrazit obrázek před úpravami. Ak chcete efekt ešte viac zvýrazniť, vezmite upravenú fotku a "prežeňte" ju filtrom znova.

Akonáhle ste s výsledkom spokojní, kliknite na Použiť a fotku uložte. Ak plánujete filter Olejomaľba použiť na viacerých podobných fotiek, zjednodušte si prácu a uložte si nastavenia efektu kliknutím na ikonku diskety ikona uložit.3. POCHVÁĽTE SA VÝSLEDKOM

Zdieľanie

S filtrom Olejomaľba vytvoríte nevšedné fotky, ktorými by bola škoda sa nepochváliť. Zoner Photo Studio 18 preto ponúka rad možností, ako fotky zdieľať vašim blízkym. Tlačidlo pre zdieľanie nájdete vpravo hore vedľa tlačidla Uložiť.

Okrem zdieľania na sociálne siete môžete fotky poslať tiež emailom alebo ako odkaz cez chat. Pri posielaní emailom alebo odkazom môže byť fotka ľubovoľne veľká, nebudete totiž posielať priamo ju, ale odkaz na Zonerama, kam ZPS 18 fotku automaticky nahrá.

A to najlepšie nakoniec: Vašu olejomaľbu môžete poslať aj ako papierovú pohľadnicu. Vytlačíme ju na profesionálnej fototlačiarni a doručíme adresátovi.Takto môže vyzerať váš originálny pozdrav z Prahy.OKOMENTUJTE ČLÁNOKPREJSŤ NA ĎALŠÍ TUTORIÁL »
 

FOTOSKOLA.sk
Máme radi fotografiu a s ňou spojené úpravy v Zoner Photo Studiu. Uverejňujeme pre Vás články s tipmi a trikmi s cieľom dosiahnuť krásne a štýlové fotografie.