OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

AKO SI VYTVORIŤ VLASTNÝ BANNER

V Zoner Photo Studiu X, ale aj v starších verziách môžeme vytvoriť jednoduchú grafiku, napríklad reklamný banner na vlastnú webovú stránku. Chce to trochu predstavivosti, či kreativity, prípadne sa môžete inšpirovať na internete. Reklamný banner sa Vám môže zísť napríklad pri prianí Šťastných a veselých Vianoc, alebo pri tvorbe súťaží, či menej obľúbenom Black Friday :)Pri tvorbe budeme aktívne používať vrstvy a masku. Ako sa používajú si môžete pozrieť vo videu Základná práca s vrstvami a Princíp fungovania masky.NASTAVUJEME ROZMERY

Každý banner má svoje špecifické rozmery a aby Vám pasoval na web, musíte sa rozmerov držať. V ZPS sa dá presne definovať rozmer banneru. Prejdeme do modulu Editor a v hornej lište klikneme na nová záložka /znamienko plus/. Z menu si vyberieme Nová prázdna záložka Editor.Tvoríme prázdnu zložku v module Editor.Keď máme prázdnu zložku zobrazenú, vytvoríme si prázdnu vrstvu.Tvoríme prázdnu vrstvu v module Editor.Zobrazí sa nám okienko, kde budeme nastavovať rozmery banneru v pixelov. V našom prípade sme si zvolili jednoduchý a štandardný rozmer 600 x 600 px. Farbu pozadia môžete zvoliť akúkoľvek. Nebudeme ju potrebovať.Zadávame presné rozmery banneru v pixeloch.Presný rozmer máme vytvorený a teraz prichádza na rad kreatívne okienko:)Máme vytvorený presný rozmer banneru, ktorý potrebujeme.KREATÍVNE OKIENKO

V nasledujúcom kroku si vytvoríme prázdnu vrstvu a vyplníme ju červenou farbou pomocou nástroja Výplň.Vyfarbili sme prázdnu vrstvu červenou farbou.Aby sme získali prechod mezdzi tmavou a bledočervenou farbou, použijeme nástroj Prechodový filter. Farbu zvolíme tmavočervenú. Prechodový filter môžete jednotlivými bodmi roztiahnuť podľa potreby.

Aplikujeme Prechodový filtrer.Chceme dosiahnuť, aby banner bol pekný, tak si pomôžeme vložením vianočnej čečiny vo formáte png s transparentným pozadím. Vložíme pomocou Pridať vrstvu » Vložiť zo súboru.
Obrázok sme získali z dostupného zdroja: http://nobacks.com/photos/nature/trees/Vkladáme do banneru vianočnú čečinu.Vrstvu s obrázkom sme duplikovali, otočili a umiestnili do pravého dolného rohu.Umiestňujeme duplikovanú vrstvu vianočnej čečiny.Do banneru chceme vložiť aj nejaký text. Opäť použijeme Pridať vrstvu » Vložiť text. V banneroch je dobre používať kratšie a vystížnejšie texty.Vkladáme text.Pri tvorbe bannerov môžeme použiť aj niektoré prednadstavené symboly, ktoré ZPS ponúka. Hľadali sme symbol vianočného stromčeka a keďže sa tam žiadny nenachádza, si ho vytvoríme sami.

Klikneme na Pridať vrstvu » Vložiť symbol. V pravo sa nám zobrazia symboly, z ktorých vyberieme symbol štvorca.Vkladáme symbol štvorca pomocou Pridať vrstvu » Vložiť symbol.Aby sme dosiahli siluetu stromčeka, odmažeme polovicu čtvorca pomocou masky a klasického štetca. Najprv si označíme časť pomocou Obdĺžnikového výberu, ktorú nechceme. Na vrstvu aplikujeme masku a zvolíme nástroj klasického štetca. Akoby sme chceli niečo namaľovať. Zvolíme plnú čiernu farbu a odmažeme časť štvorca. Nezabudnite na to, že musíte mať označenú masku, to znamená, že najprv na ňu kliknete.Označená časť štvorca, ktorú chceme odmazať.Odmazali sme časť štvorca.Vrstvu s trojuholníkom dvakrát duplikujeme, upravíme veľkosť a umiestnenie.Duplikované vrstvy trojuholníka.Stromček sa teraz skladá z troch vrstiev. Aby sme ho mohli naraz umiestniť a zmenšiť, musíme jednotlivé vrstvy zľúčiť. Na vrstvu klikneme pravým tlačítkom a z menu vyberieme Zľúčiť dole. Keď máme vrstvy stromčeka zľúčené, môžeme ho celý transformovať na konkrétne miesto. V našom prípade sme zvolili režim prelínania vrstvy stromčeka na Prekryť.Stromček sme zmenšili a zmenili režim prelínania na Prekryť..V ďalšom kroku sme vrstvu stromčeka duplikovali a zväčšili. Intenzitu krytia vrstvy znížili na cca 50 %. Keďže sa nám teraz stromčeky prekrývajú na spodnej časti, sme si časť označili nástrojom Polygonové laso a pomocou masky a štetca odstránili.Označená časť obrázka, ktorú chceme odstrániť..Ostalo nám tam ešte voľné miesto, tak ho využijeme na umiestnenie zasnežených kopčekov. Opäť budeme improvizovať a vytvoríme si ich pomocou nástroja Elipsovitý výber. Ešte ako začneme, vytvoríme si prázdnu vrstvu.Vytvorený výber pomocou nástroja Elipsovitý výber.Ak máme výber hotový a prázdnu vrstvu vytvorenú, vyplníme označené miesto bielou farbou a to nástrojom Výplň. Následne duplikujeme vrstvu a umiestníme podľa vlastného uváženia.

Keďže chceme vytvoriť dojem kopčekov odstránime z duplikovanej vrstvy malý pásik, ktorý znázorni siluetu pôvodného kopčeka. Najprv si znížime intenzitu krytia duplikovanej vrstvy, aby sme videli ich bod prekrytia a pomocou Polygonóveho lasa označíme a vymažeme tak, ako v predchádzajúcich prípadoch. Keď máme hotové, krytie vrstvy dáme na 100 %. Vrstvy kopčekov zľúčime a môžeme meniť ich veľkosť a umiestnenie.

V poslednom kroku umiestníme na banner pomocou vrstvy Vložiť symbol snehové vločky a hviezdičky. Nájdete ich medzi symbolmi.Vytvorili sme výber, ktorý chceme odstrániť.

Vkladáme snehové vločky a hviezdy..Ak ste s bannerom hotový, tak si ho uložte ako PNG súbor. Je to štandardný súbor pre umiestňovanie bannerov na webové stránky. Vyskúšajte si vytvoriť vlastný banner, Zoner Photo Studio X , je Vám k dispozícií na 30 dní zdarma.OKOMENTUJTE ČLÁNOK

PREJSŤ NA ĎALŠÍ TUTORIÁL »
 

FOTOSKOLA.sk
Máme radi fotografiu a s ňou spojené úpravy v Zoner Photo Studiu. Uverejňujeme pre Vás články s tipmi a trikmi s cieľom dosiahnuť krásne a štýlové fotografie.