OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

2018-09-11 | Tlačová správaZoner Photo Studio X prináša plnohodnotný strih videa a export presetovVšestranný program pre správu a úpravu fotiek Zoner Photo Studio X prináša v jesennej aktualizácii redesign modulu pre tvorbu videa s výstupom v 4K Ultra HD kvalite, možnosť exportu a lepšiu organizáciu presetov a integráciu Zoner Photo Cloud v katalógu.

Tvorte pokročilé 4K Ultra HD videa

Snažíme sa používateľom priniesť naozaj efektívne riešenie pre úpravu fotiek, ale nesmieme zabúdať ani na video. Nielenže je súčasťou každého fotoaparátu, tiež je rozšírené aj medzi užívateľmi dronov. Nové funkcie Zoner Photo Studia dávajú možnosť tvoriť videoobsah na vyššej úrovni ako Windows Movie Maker,” objasňuje produktový manažér J. Kupčík.

“Nový prepracovaný nástroj na tvorbu videí teraz umožňuje pridať viac obrazových aj zvukových stôp a vykonávať pokročilejšie úpravy. Hlavnou časťou užívateľského rozhrania je časová os, do ktorej je možné pridať nielen videá a fotky, ale aj text a prechodové efekty. Fotky navyše môžu byť zlúčené do časozberu, ktorý umožňuje aj pridanie efektu pannovanie. Jednotlivé klipy sa vkladajú intuitívnym "ťahaj a pusť" spôsobom, dajú sa samostatne upravovať. Medzi pokročilé funkcie patrí možnosť definovať krivku prelínania obrazu a hlasitosti zvuku.

Videá môžu užívatelia exportovať v rôznej kvalite až do rozlíšenia 4K pri 60 snímkach za sekundu. Novinkou pre používateľov Windows 10 je podpora HEVC kodeku, ktorý prináša úsporu až 50% veľkosti súboru.Organizujte a zdieľajte svoje presety

Presety sú skvelým spôsobom, ako urýchliť úpravu fotiek, dodať im unikátny vzhľad a odlíšiť tak svoju tvorbu od tvorby ostatných fotografov. Každý parameter uloženého presetu možno po aplikácii upraviť a pochopiť tak, ako vlastne úpravy fungujú napríklad pri modifikácii kriviek.

Nové vydanie ZPS X pridáva možnosť organizovania, importu a exportu presetov. Užívateľ má možnosť si označiť často používané presety ako obľúbené, prípadne zvoliť svoju štruktúru priečinkov a radiť presety napríklad tematicky. Nástroj pre import a export ukladá presety do externého súboru. Skúšať nové kreatívne presety je jednoduchšie a rovnako ľahko sa tak dajú zdieľať medzi užívateľmi.

S vydaním novej verzie ZPS X bude zverejnený aj extra balíček presetov. Užívatelia sa môžu tešiť na kreatívne presety zamerané na úpravu tonálneho rozsahu a farieb.Zrýchlený Zoner Photo Cloud integrovaný v katalógu

V novej aktualizácii má užívateľ možnosť pridať Zoner Photo Cloud priamo do katalógu ako iné zložky, a to so všetkými výhodami: prehliadaním fotiek offline, rýchlym vyhľadávaním a triedením podľa kľúčových slov alebo lokácií. Pridanie Zoner Photo Cloudu do katalógu nájdete v nastavení katalógu aj priamo v rozhraní Zoner Photo Cloudu.

Optimalizovaný bol aj systém nahrávania a rýchlosť uploadu. S novou aktualizáciou je možné nahrať disk s fotkami s veľkosťou 0,5TB do 48h. Je to skvelá hodnota v porovnaní s konkurenciou,” dodáva Jan Kupčík.Jesenná aktualizácia ďalej obsahuje ďalšie vylepšenia a opravy chýb v Zoner Photo Studiu X. Plná verzia programu ZPS X vrátane základného plánu Zoner Photo Cloudu s kapacitou 5 GB je na stiahnutie a vyskúšanie na 30 dní zadarmo na adrese www.zoner.sk.


ZONER software je autoritou v oblasti digitálnej fotografie. Cez dvadsať rokov prináša riešenia pre fotografov, od v Českej republike najpopulárnejšieho fotografického programu Zoner Photo Studio cez online galériu Zonerama až po širokú ponuku fotopublikácií a kurzov. Je tiež popredným poskytovateľom internetových služieb súvisiacich s prezentáciou na internete a e-komerciou. Spoločnosť sídli v Brne a s pobočkami na Slovensku, v Maďarsku, Japonsku a USA zamestnáva vyše 100 pracovníkov.VIAC INFORMÁCIÍ NA ZONER.SK

Zoner Photo Studio X