OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácieAKO ZMENIŤ FARBU BIELEHO POZADIA PRI ZLOŽITÝCH VLASOCH

Zoner Photo Studio v module Editor obsahuje funkciu Spresniť výber, s ktorou spresníte selekciu /výber/, avšak nie vždy je táto funkcia prínosná. Do značnej miery vám samozrejme pomôže, ale ak by ste chceli pri zmene pozadia mať naozaj všetky vlasy pokope, tak by ste sa zrejme s výberom každého vlásku veľmi natrápili. Pravdupovediac, to ani nieje možné, pretože niektoré sú na pozadí rozrastrované /rozmazané/. Ale nám sa to predsa podarilo. Chcete vedieť ako? Čítajte ďalej. Detailné zobrazenie vlasov pri zmene pozadia. Zachovali sa všetky kučierky a neprišli sme ani o jeden vlások.Aby ste dosiahli požadovaný výsledok, je potrebné mať objekt odfotený na bielom pozadí. Prípadne aspoň čo v najbledšom, ako je to možné. Postup, ktorý vám vo videonávode predstavíme, veľmi dobre funguje pri zmene na bledšie pozadie, t.j. žiadne tmavé farby.Vytvorte si 3 základné vrstvy

Na zmenu pozadia vám postačia tri základné vrstvy:

  • 1 vrstva obsahuje pôvodnú fotografiu s objektom, v našom prípade sympatickú slečnu na bielom pozadí,
  • 2 vrstva obsahuje farbu nového pozadia, t.j. pozadie, ktoré chceme dosiahnuť. Je to štandardná vrstva. Dosiahnete ju tak, že vytvoríte prázdnu vrstvu a tú vyplníte farbou pomocou nástroj Výplň. A to najdôležitejšie, zmeníte jej režim prelínania na Násobiť.
  • 3 vrstva je duplikát prvej vrstvy, t.j. slečna s bielym pozadím. Na tejto vrstve vytvoríme hrubý výber okolo vlasov, nesnažíme sa ísť do detailov. Výber pri oblečení vytvoríme presne. Keď máme výber hotový, aplikujeme masku Odkryť výber.

Odstraňte pozadie spomedzi všetkých končekov vlasov

Základný vyššie uvedený postup máme za sebou. Teraz príde na rad nástroj Štetec, s ktorým budeme odstraňovať pôvodné biele pozadie okolo všetkých vlasov a to na 3 vrstve, konkrétne na maske. Štetec musí mať nastavenú čiernu farbu, rozmazanie na 100 % a krytie cca 80 - 90 %. Klikaním na končeky vlasov odstraňujeme biele pozadie a vlasy zostávajú zobrazené. Funguje to naozaj pekne. Tento postup vám vyčarí úsmev.Na aké problémy môžete naraziť?

Končeky vlasov po odstránení pozadia môžu ostať tmavšie. Je to spôsobené tým, že 2 vrstva s pozadím pri režime Násobiť pôsobí na 1 pôvodnú vrstvu, ktorá teraz zobrazuje práve tie končeky, ktorým sme na 3 vrstve odstraňovali pozadie. Tento problém vyriešite úpravou farby na 1 vrstve. Môžete použiť nástroje ako "Upraviť farby, Upraviť teplotu farieb, alebo zosvetliť pomocou "Kriviek," či "Úrovne", ak to situácia vyžaduje. Záleží od fotografie. Zásadne je to s úpravou farieb neprestreliť.Ak by ste chceli objekt umiestniť na tmavšie pozadie, tak tento problém bude ešte výraznejší. V tomto prípade doporučujeme vymazávanie pozadia medzi končekmi vlasov urobiť plynulejšie, to znamená, že nevadí ak niektoré končeky vlasov ostanú vo farbe nového pozadia. V podstate vlasy vždy obsahujú nejaký odtieň z okolia. Tento postup uplatňujeme v druhom nižšie uvedenom videu a môžete si pozrieť, ako sme si s týmto problémom výrazne poradili.

Zoner Photo Studio X výrazne napreduje novinkami, ktoré sa pravidelne (štvrťročne) pridávajú formou aktualizácie. Všetky nové nástroje majú užívatelia ihneď k dispozícií. Vyskúšajte si Zoner Photo Studio X na 30 dní zadarmo a preklikajte sa všetkými funkciami, ktoré vylepšia každú fotku.

VYUŽITIE 50% ŠEDEJ

Zoner Photo Studio X