OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie



AKO VYTVORIŤ PANORÁMU Z FOTIEK

Panoramatická fotografia nám umožňuje bližšie zachytiť ako vnímame okolitý svet. Je zložená z viacerých fotografií. Tak napríklad jedna z najväčších panorám Dubaja, bola zložená až z 4250 fotografí.

Aby ste mohli vytvoriť vlastnú panoramatickú fotografiu, musíte nasnímať jednotlivé snímky za sebou. Je dôležité, aby sa snímky z časti prekrývali. Potom bude skladanie panorámy jednoduchšie. Než začneme, je potrebné fotky označiť štandarným spôsobom a to jedným kliknutím na fotografiu. Fotografie ostanú orámované modrou farbou a vtedy viete, ktoré sú označené. Ak chcete označiť fotku, ktorá je o pár fotografií ďalej, stlačíte a podržíte klávesu Ctrl, kliknete na konkrétnu fotku a tá sa označí.



Označené fotografie sú orámované modrou farbou.



Funkcia Panoráma sa v Zoner Photo Studiu nachádza v module Správca a to cestou Menu » Vytvoriť » Panoráma.



Funkcia Panoráma sa nachádza v module Správca.



Skladanie fotografií je veľmi jednoduché, v podstate to za vas urobí Zoner Photo Studio. Na obrázku nižšie program znázorňuje, ako by mohla panoramtická fotografia vyzerať. Červené rámčeky znázorňujú miesto, kde sú fotografie spojené. Zoner Photo Studio samé vyhodnotí a určí konkrétne rovnaké body fotiek, podľa ktorých ich spája.



Červené rámčeky znázorňujú miesto, kde sú fotografie spojené.



Ak kliknete mišou do rámčeka označného červenou farbou, zobrazí sa spoj konkrétnych fotografií a s nimi aj body, ktoré Zoner Photo Studio porovnalo. Umiestnenie spojov môžete meniť potiahnutím, avšak odporúčame ponechať.



Zobrazené body, podľa ktorých Zoner photo Studio spojilo fotografie.



V ďalšom kroku budete mať možnosť panorámu mierne upraviť. Napríklad ju môžete mierne pootočiť, alebo orezať.





Ako posledný krok pred uložením výslednej fotky vás Zoner Photo Studio vyzve, či chcete fotografiu ešte vylepšiť v module Editor, alebo ju ihneď uložiť. V našom prípade sme fotku vylepšili funkciami Polarizácia a Zreteľnosť.





Funkcia Panoráma je veľmi intuitívna a nemáte čo pokaziť. Zoner Photo studio vás prevedie nastaveniami, samostatne pospája fotografie a to tak, že to ani nespoznáte. Ak si to vyskúšate, tak za dve tri minúty máte panorámu vytvorenú.

TIP: Takto upravené fotografie do panorámy sú veľmi vhodné na vytvorenie fotobrazu, ktorý si sami vytvoríte v module Vytvoriť.













Vyskladajte si vlastnú panorámu.

Stiahnite si Zoner Photo Studio X na 30 dní zadarmo. Čaká na vás množstvo ďalších šikovných nástrojov.







AKO SKRÁTIŤ VIDEO »









Zoner Photo Studio X