OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácieAUTOMATICKÉ ÚPRAVY V MODULE VYVOLAŤ

Automatické úpravy v module Vyvolať sú výsledkom jarnej aktualizácie ZPS X. Tlačidlom Auto, ktoré je po novom priamo v nástrojovej lište, program upraví na fotke nielen viac expozičných parametrov, ale aj farbu. Vykonané úpravy navyše môže fotograf jednoducho doladiť v bočnom paneli.Tlačidlo Auto v module Vyvolať.
Automatické úpravy sú nedeštruktívne

Modul Vyvolať upravuje fotografie nedeštruktívne. To znamená, že ZPS všetky úpravy zapisuje zvlášť do súboru a nie priamo na fotografiu. V prípade, že by sme chceli časom naspäť pôvodnú fotografiu, tak v module správca na danej fotke vymažeme nastavenia úprav. Fotografia sa následne zobrazí bez úprav.Na obrázku nižšie môžete vidieť:

  1.  Ikona na fotke znamená, že na danú fotografiu sú aplikované nedeštruktívne úpravy. Ak prejdeme na ikonu kurzorom, tak sa zobrazí zoznam úprav, ktoré sú na fotke aplikované.
  2.  Pravým tlačidlom na myši zobrazíme menu, v ktorom môžeme nedeštruktívne úpravy vymazať, kopírovať, alebo uložiť.Automatické úpravy môžeme vymazať, prípadne kopírovať a aplikovať aj na ďalšiu fotografiu.

Čo sme sa dnes naučili?

V dnešnom návode ste sa dozvedeli kde automatické úpravy v module Vyvolať hľadať, ako ich kopírovať, alebo vymazať. Nedeštruktívne auto úpravy sú fantastické tým, že vám ušetria množstvo času a zároveň veľa miesta na disku v pc.

Vyskúšajte si sami automatické úpravy a vylepšite si fotoalbum o krásne fotografie. Zoner Photo Studio X si môžete vyskúšať celkom zadarmo až na 30 dní.TVORBA A VYUŽITIE PNG SÚBORU

Zoner Photo Studio X