OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácieVYUŽITIE 50% ŠEDEJ PRI POUŽITÍ NÁSTROJOV DODGE & BURN 

Problém: predstavte si situáciu, že upravujete fotografiu, alebo robíte pokročilú retuš, či fotomontáž. Vrstvy sa kopia jedna radosť a prestávate v nich mať prehľad. Každá vrstva obsahuje určité kroky, ktoré ste vykonali. Kto si má ale pamätať, čo na ktorej vrstve sa nachádza? Hlavne ak si ich nepomenujete. A teraz príde kameň úrazu. Fotka, retuš, alebo fotomontáž  ešte vyžaduje zosvetliť na určitých miestach, tam to zase viac stmaviť. Čo ak sa výsledok, ktorý sme doteraz dosiahli skladá najmä z viacerých vložených fotiek? Prvé čo vás zrejme napadne, na ktorej vrstve sa nachádza konkrétna časť fotky, ktorú chcete zosvetliť/stmaviť. Hľadať konkrétnu vrstvu a upravovať ju je krkolomné, neefektívne a hlavne nezvratné. My máme pre Vás jednoduché riešenie.
Využite odtieň šedej #808080

Riešenie: vám VÝRAZNE uľahčí prácu vo vrstvách. Je to šedá farba s číslom #808080. Vytvoríte prázdnu vrstvu, ktorá bude umiestnená úplne hore nad ostatnými vrstvami. Túto vrstvu vyplníte šedou farbou pomocou nástroja Výplň a následne zmeníte režim prelínania na "Prekryť." Vrstva sa stane priesvitnou, t.j. žiadnym spôsobom neovplyvňuje vrstvy pod sebou, to znamená, že zatiaľ neuvidíte žiadne zmeny na fotke. Zvolíte nástroj (Zosvetliť, alebo Stmaviť) a zmeny budete vykonávať práve na tejto priesvitnej vrstve. Budete prekvapený, ako pekne to funguje.Čo sme dosiahli pridaním vrstvy so šedou farbou?

  • úpravy sa vykonávajú zvlášť do vrstvy, nie priamo do fotky,
  • kedykoľvek ich môžeme upraviť, znížiť ich intenzitu znížením intezity krytia celej vrstvy, alebo aj celé zmazať,
  • môžeme zmazať iba konkrétne časti úprav na tejto vrstve a to pridaním masky, 
  • zapínaním a vypínaním viditeľosti vrstvy môžeme porovnávať úpravy,
  • v neposlednom rade sme si výrazne uľahčili úpravu konkrétnych miest na fotke.Fľaky zobrazené na vrstve so šedou sú miesta, ktoré sme upravovali.Zoner Photo Studio X výrazne napreduje novinkami, ktoré sa pravidelne (štvrťročne) pridávajú formou aktualizácie. Všetky nové nástroje majú užívatelia ihneď k dispozícií. Vyskúšajte si Zoner Photo Studio X na 30 dní zadarmo a preklikajte sa všetkými funkciami, ktoré vylepšia každú fotku.

NOVINKY V EDITORE

Zoner Photo Studio X