OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácieŠTETCOVÝ FILTER V MODULE VYVOLAŤPrednedávnom sme vám predstavili nový nástroj modulu Vyvolať a to Kruhový filter. Ak ste sa ho už naučili dobre ovládať, tak máme pre vás ďalšiu domácu úlohu. Po Veľkej jarnej aktualizácií sa narodil ďalší šikovný nástroj a volá sa Štetcový filter. Je vidieť, že vývojári Zoner Photo Studia makajú a držia vysoké tempo pridávania nových nástrojov.Aby ste sa nestratili vo všetkých štetcoch a moduloch, tak vám postupne vysvetlíme, ako používať Štetcový filter. Už to, že sa nachádza v module Vyvolať, je jeho veľkou výhodou. Ako už všetci vieme, ide o nedeštruktívny modul, teda neprídete o pôvodnú fotografiu.
Zoner Photo Studio X
V nasledujúcej infografike sme vám pripravili prehľad nastavení štetcového filtra. V podstate so všetkými parametrami ste sa už určite stretli pri iných nástrojoch, takže to nie je nič zložitého.


PODSTATA PRÁCE SO ŠTETCOMPodstatou štetca je vyznačiť konkrétne miesta na fotke, ktoré budeme chcieť expozíciou upraviť. To znamená, že nebudeme upravovať celú fotografiu, ale iba nami určené miesta. Tieto miesta si vieme aktívne zobraziť zapnutím masky.

Nižšie môžete vidieť zapínanie a vypíname zobrazenia masky. To znamená, že fialovou farbou nám maska ukazuje označené miesto, ktoré sme štetcom označili. Odporúčame mať zapnuté zobrazenie masky. V tom prípade presne vidíte, ktoré miesta budete neskôr upravovať.Zapíname a vypíname viditeľnosť masky.Ak máme na fotke označené konkrétne miesto, môžeme ho vylepšiť úpravou expozície. To znamená, že upravujeme iba to konkrétne predtým vyznačené miesto. Všetky ostatné plochy na fotke ostávajú nezmenené.Upravujeme konkrétne miesto expozíciouPozrite si nasledujúci návod a získajte prehľad o novom nástroji:PÔVODNÁ FOTOGRAFIAUPRAVENÁ FOTOGRAFIA


RÝCHLE FILTRE HROMADNE »

Zoner Photo Studio X