OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácieFUNKCIA PRECHOD - NENÁPADNÝ POMOCNÍK

Zoznámte sa s funkciou Prechod. Je to veľmi šikovný nástroj, ktorý má čo ponúknuť. Nenápadná ikonka  v module Editor. Je nutné napísať, že využitie funkcie Prechod má význam, pokiaľ ju kombinujete s rôznými režímami prelínania. V tomto prípade je nástroj veľmi užitočný. Ďalšou dôležitou vlastnosťou prechodu je jeho využitie pri práci s maskou. Môžete tak plynulým prechodom odmazať konkrétnu časť fotografie. Ukážeme si v návode.Nižšie si môžete všimnúť štandardné /čiernobiele/ nastavenie prechodu. Farby si môžete ľubovoľne meniť a to kliknutím na hornú šípku na strane farby. Následne rozkliknete políčko farby a zvolíte si vlastnú farbu.

Štandardné nastavenie funkcie Prechod.

V tomto prípade si môžete všimnúť, že sme bielej farbe nastavili intenzitu krytia na 0%. To znamená, že je transparentná, teda priesvitná. Takto nastaveným prechodom môžete na maske odmazávať časti fotografie a to plynulým prechodom. Tentokrát znížite intenzitu kliknutím na spodnú šípku a v políčku Krytie nastavíte hodnotu 0%.

Intenzitu krytia bielej farby sme nastavili na 0%.

V návode si ukážeme, ako si vytvoriť pomocou prechodu vlastnú vinetáciu, zosvetliť konkrétny objekt a ako si poradiť s plynulým prechodom z ostrej fotky do rozmazaného pozadia.
PÔVODNA FOTOGRAFIAUPRAVENÉ FOTOGRAFIE

Vytvorili sme si vlatnú vinetáciu a zosvetlili objekt /psa/ na fotke.Vytvorili sme plynulý prechod rozmazaného pozadia, vylepšili expozíciu, doostrili a nakoniec zosvetlili z ľavej strany.VKLADÁME FOTKU DO OBRÁZKA »

Zoner Photo Studio X