OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informáciePRESETY V MODULE VYVOLAŤ

Nové presety v module Vyvolať sú k dispozícií od jarnej aktualizácie 2018. Pripomíname, že všetky úpravy presetov sú nedeštruktívne, t.j. neprídete o pôvodné, neupravené fotografie. Vďaka nim upravíte parametre fotky doslova na jeden klik.
Čo to vlastne tie presety sú a prečo ich používať?

Presety sú prednadstavené hodnoty, alebo parametre jednotlivých komponentov /farby, jas, šum, krivky, vinetácia a pod./, ktoré aplikujete na fotku na jeden klik. Podobné presety poznáte aj z modulu Editor pod názvom Rýchle fitre /napr. Sunset, Vitality, Ocean, Caffe atď./. Presety potešia hlavne tých, ktorí nemajú veľa času na úpravu fotiek. Nájdu sa aj takí, ktorí presety nepoužívajú a radi majú celú úpravu fotky pod kontrolou, resp. lepší pocit z úpravy. Prirovnali by sme to asi k tomu, keď si kúpite auto s automatickou prevodovkou, alebo manuálnou. Automatická urobí všetko za vás. Pri manuálnej si jazdu viac vychutnáte. Do ktorej skupiny patríte vy?Presety sú rozdelené do skupín

Zobrazenie presetov vykonáte kliknutím na ikonku nachádzajúcu sa pri automatických úpravách. Po kliknutí sa rozbalí celý stĺpec presetov, ktoré sú rozdelené do skupín. Rozdelenie je opodstatnené, pretože každá skupina má iné nastavenia a upravuje konkrétne parametre.

Skupiny presetov:

  • Automatické vylepšenia
  • Farebné
  • Čiernobiele
  • Samostatné komponenty
  • Akcie nástrojov
  • Staršie presety

Jednotlivé skupiny presetov podrobnejšie rozoberieme v ďalších návodoch.

Nevyhovuje vám zobrazenie presetov? Zobrazte si ich v bočnom panely!

Presety sa defaultne zobrazujú v bočnom vyskakovacom okne. Nie pre každého je to komfortné, avšak vývojári nechali možnosť celý panel presetov presunúť do pravého hlavného panelu.

Takže pokojne vykonáte nasledovne:

  • kliknete na ikonu
  • zo zoznamu vyberiete Hlavný panel
  • hotovo
Zoner Photo Studio X výrazne napreduje novinkami, ktoré sa pravidelne (štvrťročne) pridávajú formou aktualizácie. Všetky nové nástroje majú užívatelia ihneď k dispozícií. Vyskúšajte si Zoner Photo Studio X na 30 dní zadarmo a preklikajte sa všetkými funkciami, ktoré vylepšia každú fotku.

NÁPOVEDA V ZPS X

Zoner Photo Studio X