OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácieZAOSTRITE NA NOVINKY V EDITORE

Vývojom softwéru a pridávaním nových funkcií sa občas musí upratať v rozložení jednotlivých funkcií tak, aby boli po ruke a zároveň vám nezavadzali pri úpravách. Jarná aktualizácia 2018 Zoner Photo Studia X sa dotkla ako modulu Vyvolať, tak modulu Editor a to výrazne. Z tohto titulu tak považujeme akosi za povinnosť vám novinky detailnejšie predstaviť.
Nové rozhranie vo vrstvách

Trochu jarného upratovania sa vykonalo aj v samotnom zobrazení vrstiev a neostalo iba pri tom. Po novom môžete nastaviť zobrazenie veľkosti  vrstiev. Určite poteší tých, ktorí pracujú na veľkých monitoroch a preferujú väčšie ikony. Na výber máte až zo štyroch možností. 

Tvorba skupín vo vrstvách

Využijete hlavne pri pokročilých úpravách. Tvorba skupín vrstiev je veľmi jednoduchý spôsob, ako získať prehľad v použitých vrstvách.  Skupina je vlastne niečo ako zväzok (album) vrstiev, ktorý si môžete ľubovoľne pomenovať. Na skupinu môžete aplikovať masku a odmazávať časti všetkých vrstiev naraz, ktoré sa nachádzajú v skupine. Ďalej môžete skupinu transformovať, t.j. otáčať, premiestňovať a pod. Samozrejme ju môžete aj zrušiť a vrstvy v skupine budú zobrazené spätne štandardným spôsobom. Tvorba skupín vrstiev je akousi organizáciou vrstiev.

Jednoduchšie a prehľadnejšie zväzovanie vrstiev

Zväzovanie vrstiev nie je novinkou, ale od jarnej aktulizácie 2018, sa s touto funkciou výrazne lepšie pracuje. Jednoduchým ťahom myšou určujete ktorá vrstva ku ktorej má byť priradená. Samozrejme to ide aj opačne, to znamená, že priradenie vrstvy zrušíte. Presný postup najlepšie vysvetlíme v nižšie uvedenom videu.

Bočné zobrazenie panela

Ak ste si stiahli aktualizáciu a prešli do modulu Editor, tak ste márne hľadali panel s nástrojmi. Ten sa totiž schoval pod ikonu. Je hneď po ruke a keď potrebujete, stačí kliknúť a všetky funkcie nachádzajúce sa v panely sa zobrazia. Cieľom tejto úpravy je získanie priestoru pre prácu s vrstvami a sprehľadnenie celého modulu Editor.

Ak vám toto zobrazenie nevyhovuje, môžete si na dva kliky nastaviť štandarné zobrazenie panela. Kde a ako vysvetlíme vo videu.

Zoner Photo Studio X výrazne napreduje novinkami, ktoré sa pravidelne (štvrťročne) pridávajú formou aktualizácie. Všetky nové nástroje majú užívatelia ihneď k dispozícií. Vyskúšajte si Zoner Photo Studio X na 30 dní zadarmo a preklikajte sa všetkými funkciami, ktoré vylepšia každú fotku.

NÁPOVEDA V ZPS X

Zoner Photo Studio X