OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informáciePOLARIZÁCIA OBLOHY

So Zoner Photo Studiom si hravo poradíte s nevýraznou oblohou. Po Zimnej aktualizácií 2017 je nedeštruktívny modul Vyvolať bohatší o ďalšiu šikovnú funkciu Polarizácia. Ak ste vášnivý krajinkár, tak pravdepodobne vlastníte polarizačný filter. Ak nie, tak funkcia Polarizácia vám určite pomôže.Funkcia Polarizácia sa nachádza v module Vyvolať. Konkrétne v pravom paneli pod sekciou Farba.Polarizáciu nájdete v pravom paneli pod sekciou Farba. Jediným tiahnutím posuvníka vylepšíte oblohu. Často sa stáva, že nestačí vylepšiť iba oblohu a fotka vyžaduje viac úprav. Ak je fotka mdlá, bez akejkoľvek živosti, tak kľudne upravte aj Expozíciu.

Odporúčame využiť lokálnu expozíciu, čo znamená siahnuť po Štetcovom filtri. Je to úžasný nástroj a to stále hovoríme o nedeštruktívnych úpravách. Pomocou štetca označíme na fotke miesta, ktorým chceme upraviť expozíciu. Celý návod, ako funguje si pozriete v článku Štetcový filter v module Vyvolať.

Na obrázku nižšie môžete vidieť označenú oblasť modrou farbou, ktorej budeme upravovať Expozíciu. Aby ste presne videli, ktoré časti štetcom označujujete, aktivujete si zobrazenie a to kliknutím na ikonku masky v pravo hore. Prípadne ak vám stačí iba krátky náhľad označenej oblasti, stačí prejsť kurzorom na masku a počkať sekundu, dve.Modrou farbou sme označili, ktoré miesta chceme upraviť Expozíciou.Je to na vašom vkuse do akej miery chcete fotografiu vylepšiť. Pre ešte lepší výsledok sme na fotke jemne upravili vyváženú bielu.Fotku sme doladili úpravou Vyváženie bielej.Vo video návode vám ukážeme všetky hore uvedené úpravy na maske.

Upravená fotografia.Vyskúšajte polarizáciu na vašich fotkách.

Stiahnite si Zoner Photo Studio X na 30 dní zadarmo. Čaká na vás množstvo ďalších šikovných nástrojov.RETUŠOVACÍ ŠTETEC »

Zoner Photo Studio X