OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácieAKO VYTVORIŤ JEDNODUCHÉ POZADIE

Nech sa už z akéhokoľvek dôvodu rozhodnete pre zmenu pozadia, samotné prevedenie nie je až tak náročné. Teda pokiaľ sa použije jednoduché pozadie a nie kompozične náročné. Zámerne píšeme jednoduché, nakoľko niekedy menej je viac.Z nášho pohľadu je bledé pozadie ideálne, nakoľko sa na ňom stratia prípadné malé nedostatky výberu. Ďalším plusom je, že na bledom pozadí nevidíme až tak ostrý rez, ktorý vytvoríme vystrihnutím modelky z fotografie. Samozrejme aj na toto existuje riešenie a to použitím štetca Voľná deformácia pri režime Posun. Štetcom jemne rozostrieme hrany. To je ale možné za predpokladu, že sme modelku surovo vystrihli z fotky a neaplikovali sme masku. Maska by nám totiž bránila k rozostreniu hrán.V návode vám ukážeme malý trik, ako jednoducho zosvetliť modelku z určitého uhla.

Na pravej fotografií môžete vidieť ostrý orez modelky na tmavom pozadí. Fotografia nepôsobí prirodzene.


Vyskúšajte si Zoner Photo Studio X zadarmo

Až 30 dní máte zadarmo k dispozícií plne aktualizované ZPS X so všetkými novinkami. Môžete si ich vyskúšať na vlastných fotkách a potom sa rozhodnúť, či si obľúbený program obstaráte. Pripomíname, že naši zákazníci majú novinky ihneď k dispozícií niekoľkokrát do roka.


NOVÉ VRSTVY ÚPRAV

Zoner Photo Studio X