OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácieSTRIH VIDEA S KOMBINÁCIOU FOTIEKJesenná aktualizácia ZPS X neobišla ani modul Vytvoriť. Konkrétne je bohatší o možnosť kombinovať fotky s videom. Čo vás určite poteší je možnosť vykonať aj strih videa. Môžete tak určiť, ktorú časť videa chcete použiť, prípadne si ho nastrihať a kombinovať s fotkami.Rozhranie tvorby videa

Rozhranie pri tvorbe videa je prehľadné a veľmi rýhlo sa v ňom zorientujete. V pravom paneli sú štandardné nastavenia pre efekty ako prechod medzi fotkami, sila efektu, či pridanie hudby. V strede sa nachádza časová os na ktorej sa nachádzajú fotky a videa, ktoré sú použité. Na spodku rozhrania sú zobrazené fotky a videá nachádzajúce sa v priečinku. Práca s videom je rýchla, ZPS X reaguje veľmi svižne a bez problémov sme vytvorili nové video za pár minút.Rozhranie tvorby videa umožňuje orezanie videa, pridanie efektov a hudby.Strih videa

Strih videa znamená, že striháte video, ktoré je vložené na časovej osi. To znamená, že nestriháte video, ktoré akurát tvoríte. Ak chcete vložiť rôzne videá, musia mať rovnaké FPS (frames per second). V opačnom prípade video s odlišným FPS nevložíte.

Ak chcete video strihnúť, tak kliknete buď na ikonku  nachádzajúcu pod videom na časovej osi, alebo v pravom paneli "Orezať videoklip."

Pomocou bodov určujete, ktorú časť videa chcete použiť. V prípade, že video zle orežete, nič sa nedeje. Opäť kliknete na ikonku strihu a upravíte, prípadne zobrazíte už predtým orezanú časť.Pomocou bodov orezávame video.
Pozrite si ukážkove video

Video návod

VIDEO Z VLASTNÝCH FOTIEK »

Zoner Photo Studio X