OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácieZÁKLADY DO ROZHRANIA VIDEO EDITORA

Rok čo rok sa obľúbený software Zoner Photo Studio X posúva veľkými krokmi dopredu. Editácia videa v module Vytvoriť nevynimajúc. Zo strany stálych zákazníkov sme dostali veľa podnetov pre vytvorenie návodu, ako sa orientovať v novom layoute video editora. Vývojári v podstate prekopali komplet dizajn a pridali nové funkcie. Zmena dizajnu je opodstatnená a pripravená na pridávanie nových ďalších vychytávok, ktoré sa ešte len pripravujú, takže je sa na čo ešte tešiť.

Video návody o tvorbe videa budeme pridávať postupne, nakoľko si to vyžaduje obsiahlejšie a postupné vysvetlenie jednotlivých funkcií.
Inšpirujte sa videom na tému "Príroda okolo nás."
Napadlo Vás ako by ste vytvorili svoje video? Napríklad s Vašim zvieracím miláčikom, či rodinkou na výlete, alebo len tak pre zábavu? Vyskúšajte, nič to nestojí. Stačí si stiahnuť Zoner Photo Studio X na 30 dní zadarmo a ako na to sa dozviete na tejto stránke.
Nové funkcie poskytujú flexibilitu

Zásadnou novinkou je tvorba obrazových a zvukových stôp. Ich podstata je rovnaká ako pri vrstvách v module Editor. Stopy sú ako vrstvy na sebe naskladané a na každej z nej sa nachádza nejaký súbor /video, fotka/. Stopa, ktorá je vždy na vrchu, je nadradená spodným vrstvám. To znamená, že sa bude zobrazovať a spodné vrstvy bude zakrývať.


Obrazová stopa

Pod pojmom obrazová stopa rozumieme na časovej osi buď vloženú fotku, alebo video. Niečo čo je vidieť, preto sa to nazýva obrazová stopa. Ak vkladáte video už s nahratým zvukom, tak obrazová stopa bude obsahovať aj zvukovú stopu. Nastavenia obrazovej stopy umožňujú zvoliť jej intenzitu zobrazenia a taktiež intenzitu zvuku, ktorý video obsahuje. Využitie týchto nastavení ukážeme v ďalších návodoch.

Zvuková stopa

Každé video môžete doplniť vlastnou hudbou. V tomto prípade využijete samostanú zvukovú stopu, ktorá sa vždy nachádza v spodnej časti. Nastavenie umožňuje použiť ľubovoľné množstvo zvukových stôp. Na zvukovú stopu si posvietime v samostatnom návode.

Získajte základy tvorby videa za necelých 5 minút

Pozrite si krátke video, v ktorom Vám ukážeme: 

  • ako vytvoriť obrazovú stopu,
  • ako premiestňovať videá na obrazovú stopu,
  • ako funguje obrazová stopa /zmena viditeľnosti, práca s krivkami/,
  • ako vymazávať videá z obrazovej stopy,
  • ako vytvoriť prechod pomocou kriviek,
  • ako skrátiť vložené videá,
  • ako si prispôsobiť rozhranie, aby ste videli všetky vložené súbory,
  • ako upravíte hlasitosť zvukovej stopy videa na konkrétnych úsekoch a to pomocou kriviek.

Zoner Photo Studio X výrazne napreduje novinkami, ktoré sa pravidelne pridávajú formou aktualizácie. Všetky nové nástroje majú užívatelia ihneď k dispozícií. Vyskúšajte si Zoner Photo Studio X na 30 dní zadarmo a preklikajte sa všetkými funkciami, ktoré vylepšia každú fotku.EDITOR, ČI MODUL VYVOLAŤ?

Zoner Photo Studio X