OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácieNOVÉ VRSTVY ÚPRAV

Aktualizácia Zoner Photo Studia X Jeseň 2017 sa v plnej paráde prejavila aj v module Editor. Je sa na čo tešiť a to čo vám dnes predstavíme, dáva ešte väčšiu voľnosť v pokročilých úpravách. Pôvodne ak ste vytvorili pokročilú úpravu a chceli ste ju celú vylepšiť napr. expozíciou, museli ste najprv všetky vrstvy zlúčiť a až potom aplikovať úpravy. Po novom pohodlne upravíte expozíciu, alebo aj farbu každej vrstve zvlášť bez toho, aby ste ich museli zlučovať.Nové pridané vrstvy môžeme aplikovať dvoma spôsobmi. Štandardne ich pridávame cez tlačítko +Pridať vrstvu. Na výber je viacero možností (krivky, úrovne, farba, expozícia, vyváženie bielej). Druhou možnosťou a veľmi dôležitou je pridanie vrstiev úprav cez ikonku , ktorú nájdete v zozname Vylepšiť v pravom paneli. Viď nižšie.Poznáme dve možnosti pridania nových vrstiev.
Pridávame vrstvy úprav cez +Pridať vrstvu (globálna úprava)

Ak pridávame nové vrstvy úprav štandardným spôsobom, tak pridaná vrstva bude upravovať všetky obrázkové vrstvy pod sebou. Príklad: vytvorili sme pokročilú retuš, ktorá obsahuje celkovo 20 vrstiev. Chceli by sme ešte vylepšiť expozíciu a dodať fotke šmrnc. V tomto prípade vylepšíme expozíciu pridaním vrstvy cez +Pridať vrstvu. Vrstva s názvom Expozícia sa musí nachádzať úplne hore nad všetkými ostatnými vrstvami. Prípadne ju môžete jednoducho presunúť potiahnutím myšou. Nastavenia Expozície sa zobrazia na všetkých vrstvách nižšie.Nastavenia Vrstiev úprav za zobrazia na spodnej vrstve číslo 1.Pridávame vrstvy úprav cez ikonu  (úprava konkrétnej vrstvy)

V prípade, že pridáme vrstvu úprav kliknutím na ikonu, úpravy sa budú týkať iba konkrétnej vrstvy. Príklad na obrázku nižšie: Fotku máme rozdelenú do dvoch vrstiev a to pozadie (vrstva č.1) a vrstva s postavou (vrstva č.6). Pozadie sme upravili pomocou vrstiev úprav cez +Pridať vrstvu. Teraz chceme upraviť zvlášť vrstvu s postavou. Klikneme na vrstvu a cez ikonu  v pravom paneli pridáme vrstvu úprav (Napr. Expozícia a Farba). Tieto úpravy sa budú zobrazovať iba na tej konkrétnej vrstve. Môžete si všimnúť, že na pridaných vrstvách sa zobrazili šípky, ktoré znázorňujú, ktorej vrstve sú priradené.
Šípky znázorňujú, ktorej vrstve sa úpravy týkajú.
Parametre Vrstiev úprav môžete kedykoľvek upraviť.

V prípade, že by ste chceli neskôr parametre úprav zmeniť, žiadny problém. Kliknete na konkrétnu vrstu úprav a nastavenie zmeníte podľa potreby. Tu je krásne vidieť, akú voľnosť pri úpravách vám tieto vrstvy poskytnú.

Tip na záver: na nové Vrstvy úprav môžete aplikovať aj masku a odmazať tak časti, na ktoré nechcete úpravy zobrazovať.

Vyskúšajte si Zoner Photo Studio X zadarmo

Až 30 dní máte zadarmo k dispozícií plne aktualizované ZPS X so všetkými novinkami. Môžete si ich vyskúšať na vlastných fotkách a potom sa rozhodnúť, či si obľúbený program obstaráte. Pripomíname, že naši zákazníci majú novinky ihneď k dispozícií niekoľkokrát do roka.DRAMATIC BLACK & WHITE

Zoner Photo Studio X