OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácieKREATÍVNA RETUŠ - FOTOMONTÁŽ

Tento príspevok je určený hlavne pre milovníkov fotomontáží, či milovníkov pokročilej retuše. Ak je úprava fotografií vašim koníčkom, tak je táto inšpirácia pre vás, ako stvorená. Zámerne píšeme inšpirácia, nakoľko nie je univerzálny návod ako sa vždy dopracovať k požadovanému výsledku. Každá fotografia má rôznu kompozíciu, nasvietenie a iné parametre.

Je len na Vás do akej miery ste ochotný experimentovať. Vyžaduje si to prácu so selekciou, teda výberom, s vrstvami vrátane použitia masiek a v neposlednom rade použitie rôznych režimov prelínania vrstiev. V prípade, že ste začiatočník v Zoner Photo Studiu a ešte sa veľmi nevyznáte v niektorých nástrojoch, všetky potrebné návody, ako sa ich naučiť nájdete na našom webe.

Ak začnete vidieť na svojich úpravách pokroky, tak začnete mať z úprav fotiek radosť, zistíte, že nie je všetko také ťažké, len treba chcieť.VÝBER FOTOGRAFIÍ

Ak máte predstavu o tom, akú fotomontáž chcete vytvoriť, tak výber fotografií je prvý krok, ktorým začnete. Prípadne si môžete fotky stiahnuť z niektorých voľných fotobánk.

V našom prípade sme si vybrali tri fotky a troch motýľov s transparentným (priesvitným) pozadím. Veľmi dobrá stránka na stiahnutie objektov v png súbore je http://nobacks.com/. Nájde tam množstvo obrázkov s transparetným pozadím, ktoré by sa Vám mohli v budúcnosti hodiť.
Výber fotografií, z ktorých budeme tvoriť fotomontáž.

Páčila sa Vám fotomontáž? Vyskúšajte si vytvoriť tú vlastnú a pošlite nám ju. Pokiaľ ešte nemáte Zoner Photo Studio X, môžete si ho bezplatne vyskúšať na 30 dní zadarmo, bez akýchkoľvek záväzkov.AKO VYTVORIŤ SPRÁVNE VÝBER »

Zoner Photo Studio X