OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

HROMADNÝ FILTER V ZPS

Veľmi vydarený a užitočný nástroj pre užívateľov Zoner Photo Studia, ktorí chcú upraviť vo svojom albume desiatky fotografií naraz. Môžete aplikovať ľubovoľné množstvo efektov a filtrov. Treba mať však na pamäti, že nie každý efekt sa hodí na každú fotografiu. Dnes si ukážeme ako Hromadný filter používať.

Skôr než začneme, je dobré si fotografie, ktoré budete upravovať vložiť do jedného priečinka na ploche počítača. Samostatná hromadná úprava sa vykonáva v module Správca. Cez Prieskumník si otvoríte priečinok s fotografiami.Aby ste mohli aplikovať Hromadný filter na všetky fotografie, musíte si ich označiť a to ľavým kliknutím myšou na konkrétnu fotografiu a potom kliknutím myšou na poslednú fotografiu, pričom držíte stlačený Shift.Pracovná plocha v module Správca.Hromadný filter v module Správca nájdete po pravej strane   

Po kliknutí sa otvorí dialógové okno s nastaveniami Hromadného filtra. Po ľavej strane máte zobrazené fotografie v priečinku. V strede je k dispozícií náhľad aktuálnej upravovanej fotografie, v hornej časti pôvodná a v dolnej časti fotografia po aplikovaní filtra.

Hneď na úvod budete mať prednadstavené fitlre, ktoré môžete samozrejme odobrať.Dialógové okno Hromadného filtra.V prípade, že chcete aplikovať ďalšie filtre, kliknete na Pridať filter.

Dialógové okno Hromadného filtra.Pri vkladaní ďalšieho fitra máte na výber zo spektra filtrov, ktoré Zoner Photo Studio ponúka.Dialógové okno pridania filtrov.Každé vylepšenie môžete editovať v jeho parametroch.

HROMADNÁ APLIKÁCIA FILTROV

Ak už máte filtre vložené a aplikované na konkrénu fotografiu, tak aby ste dosiahli hromadnú úpravu, musíte stlačiť Použiť na všetko. V tomto prípade Vás ZPS upozorní, že automaticky vytvorí zálohu pôvodných fotografií pre prípad, že by ste si to s úpravou neskôr rozmysleli.Hromadný filter môže byť pre Vás veľmi užitočným nástrojom, ktorý Vám ušetrí veľa času pri úpravách. Ako je vyššie uvedené, treba mať na pamäti, že nie každý filter sa hodí na všetky fotografie.

TIP: V prípade, že by ste si chceli vytvoriť Time-lapse video z dokonalých fotiek, je Hromadný filter neoceniteľný pomocník.

Vskúšajte si Hromadný filter v Zoner Photo Studiu a upravte si fotoarchív len na pár klikov.OKOMENTUJTE ČLÁNOKPREJSŤ NA ĎALŠÍ TUTORIÁL »
 

FOTOSKOLA.sk
Máme radi fotografiu a s ňou spojené úpravy v Zoner Photo Studiu. Uverejňujeme pre Vás články s tipmi a trikmi s cieľom dosiahnuť krásne a štýlové fotografie.